Neděle, 26 září, 2021
aktualne
HomeBydleníMýty, kterými se necháváme zmást při zařizování bytu

Mýty, kterými se necháváme zmást při zařizování bytu

Author

Date

Category

Porušování pravidel občas pomůže.

Zařizování bydlení má být zábavou. Interiér by měl odrážet image a duši svého obyvatele a majitele.

Dnešní trendy jsou však mnohem uvolněnější, podobně jako v módě. Je proto čas ujasnit si, která pravidla jsou spíše mýty a nemusí naše kreativní duše trápit.

Mýtus 1: tmavé barvy zmenšují

I když to není zcela nesmysl, není to zároveň celá pravda. K optickému zmenšování prostorů dochází nesprávnou kombinací několika faktorů.

Tmavá barva však dokáže vytvořit v interiéru elegantní, intimní atmosféru a pocit pohodlí. Abyste dosáhli takový efekt, vše, co musíte udělat, je pohrát se s barevnými kombinacemi, osvětlením a dekoracemi.

V manipulaci s tmavými barvami je to o kompromisu nebo jinak řečeno o rovnováze. Aby se interiér stal hlubším, namalujte dvě stěny tmavou a zbytek světlou barvou.

Nejlepší je, pokud se nejtmavší zóna nachází v blízkosti okna nebo světelných zdrojů. Docílíte tím eleganci, ale zároveň zachováte světelnost prostoru.

Další alternativou jsou vzory ve formě tapet, které opětovně zažívají slávu. V tomto směru se prosazuje maximalismus a aplikace oblíbených motivů kamkoli se vám zachce.

Opticky větším se interiér stane is pomocí zrcadel, které elegantním prostorem svědčí a místnost rozzáří.

K podobnému omylu dochází iv případě bílých interiérů. Mají prostor opticky zvětšovat, ale není to vždy ideální řešení. Pokud se rozhodnete pro bílé stěny, zkuste to s mírně tmavším odstínem jako je čistá jasná bílá. Prostor tak nebude působit fádní, chladně a sterilně.

Mýtus 2: se světlými textiliemi je problém
Mnoho trendů dává důraz na světlé odstíny barev i bílou. Na fotografiích vypadá dokonale, v praxi to už může být větší problém, ale i ten se dá vyřešit. Problém totiž není v barvě, ale v typu materiálu a jeho struktuře.

Například je obtížné udržet bílou bavlnu ve výborném stavu. Vyzkoušejte odstíny slonovinové kosti, béžové či šedé a pevnější textilie, jakými jsou například žinylka nebo samet. Z těchto materiálů skvrny zmizí bez problémů.

Mýtus 3: míchání vzorů je tabu
Kombinace pruhů, mřížek a různých textur přináší skvělé výsledky.

Jediné, co musíte udělat, je vybrat odstíny z harmonické skupiny barev, a tak se vyhnout chybám. Nesnažte se násilím o kontrast.

PR článek

Nejnovější články